НАЦИОНАЛНА ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАЗИЯ "ЦАНКО ЛАВРЕНОВ"
BG EN
NATIONAL ART HIGH SCHOOL "TZANKO LAVRENOV"
2021 2020

 

Резултати от IV-ти Национален ученически конкурс "Плакат - Костадин Отонов" 2021 г.

Гласуването за плакатите, участващи в IV-ти Национален ученически конкурс „Плакат - Костадин Отонов“ 2021 г. се проведе успешно на 11 ноември 2021 г. чрез онлайн система за оценяване в официалния сайт на НХГ "Цанко Лавренов". Конкурсът е организиран от НХГ „Цанко Лавренов“ със съдействието на Министерството на културата на Република България като съорганизатор. Темата на четвъртото издание е „Фестивален плакат за класическа или джаз музика“.

В сeлекцията участваха 79 плаката на 77 ученици (на възраст от 14 до 17 години) от училища по изкуствата към Министерство на културата: НХГ „Цанко Лавренов“-Пловдив, НПГИ „Св. Лука“-София, НУМСИ ,,Панчо Владигеров“-Бургас, НХГ „Димитър Добрович“-Сливен, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография-София, НУПИД ,,Академик Дечко Узунов’’-Казанлък и Национална гимназия по сценични и екранни изкуства-Пловдив.

Всички конкурсни творби бяха селектирани и гласувани анонимно от компетентно жури в състав: Ралица Базайтова-главен експерт в Министерство на културата, гл. асистент д-р Ненко Атанасов от Национална художествена академия-София, доц. д-р Александър Гьошев от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, доц. д-р Красимира Друмева от ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", Нина Димовска от Община Пловдив, Петър Чучулигов от НХГ "Цанко Лавренов"-Пловдив, Христофор Кръстев от НГПИ "Св. Лука"-София, Мирослава Андонова и Василена Монолакева от НУМСИ „Панчо Владигеров“-Бургас, Александър Дойчинов – директор на НХГ "Димитър Добрович"-Сливен, Петя Минекова – директор на НУПИД-Казанлък, Николай Томов – директор на Национална гимназия за сценични и екранни изкуства-Пловдив, Цветанка Апостолова - директор на Национална гимназия по полиграфия и фотография-София, Камелия Кочовска от фирма ИМПРЕС и графичните дизайнери: Костадин Отонов и Христо Гочев.

Комисията присъди десет награди. Класираните на първо, второ и трето място ще получат стипендии при условията и по реда на „Наредбата за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби“. Тази година се връчват две трети награди поради равния брой точки, получени след гласуването.

Конкурс "Плакат - Костадин Отонов" 2021 г. се реализира със съдействието на: Министерство на културата на Република България, Община Пловдив, Общински институт "Старинен Пловдив", Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство - Пловдив, Национална художествена академия - София, Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий", рекламна агенция "IMPRESS" ООД, културен център "Бялата къща" и завод за безалкохолни напитки "Party drinks" ЕООД.

Медийни партньори са: БНР Пловдив, Plovdiv time, TrafficNews.bg, Под тепето, Капана.бг, Уча в Пловдив и EuroPlovdiv.com.

Повече за конкурса и неговата история можете да прочете: от тук 

95 точки - Първа награда - стипендия на Министерство на културата
Георги Дженков, 11 клас, НХГ "Димитър Добрович", Сливен

94 точки - Втора награда - стипендия на Министерство на културата
Константин Лайдов, 11 клас, Национална гимназия за сценични и екранни изкуства, Пловдив

93 точки - Трета награда - стипендия на Министерство на културата
Никола Димов, 11 клас, НХГ "Цанко Лавренов", Пловдив

93 точки - Трета награда – стипендия на Министерство на културата
Силвия Иванова, 12 клас, НХГ "Димитър Добрович", Сливен

92 точки - Четвърто място - награда от Национална художествена академия, София
Наталия Господинова, 11 клас, НХГ "Димитър Добрович", Сливен

91 точки - Пето място - награда от Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство
Адриана Шапкова, 9 клас, НХГ "Цанко Лавренов", Пловдив

89 точки - Шесто място - награда от ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“
Нина Врачева, 11 клас, НХГ "Цанко Лавренов", Пловдив

88 точки - Седмо място - награда от Община Пловдив
Лора Трифонова, 11 клас, НГПИ "Св. Лука", София

87 точки - Осмо място - награда "Костадин Отонов"
Олга Спиридонова, 12 клас, НХГ "Димитър Добрович", Сливен

85 точки - Девето място - награда на НХГ "Цанко Лавренов"
Виктория Георгиева, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

82 точки - Надежда Маринчевска, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

81 точки - Мануел Драганов, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

81 точки - Данислава Славчева, 11 клас, НХГ „Димитър Добрович“, Сливен

79 точки - Георги Костадинов, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

78 точки - Цветелина Георгиева, 11 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

78 точки - Велина Александрова, 11 клас, НХГ „Димитър Добрович“, Сливен

77 точки - Александър Попов, 11 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

77 точки - Полина Воробиова, 11 клас, НУМСИ „Панчо Владигеров“, Бургас

77 точки - Полина Георгиева, НПГИ „Св. Лука“, София

76 точки - Евелин Миланова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука, София

76 точки - Лора Драгомирова, НГПИ „Св. Лука, София

75 точки - Цвети Плочева, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

74 точки - Филиз Юркюш, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

74 точки - Стефан Тодоров, 11 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров", Бургас

73 точки - Кала Вилнер, НГПИ „Св. Лука“, София

73 точки - Нора Цонева, 11 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров", Бургас

73 точки - Ралица Ценкова, 10 клас, НПГИ „Св. Лука“, София

73 точки - Авеста Чростани, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

73 точки - Георги Иванов, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

73 точки - Ивелин Писов, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

72 точки - Радост Димитрова, 11 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров“, Бургас

72 точки - Радослав Чаушев, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

72 точки - Цветомира Карагьозова, 11 клас, НХГ „Димитър Добрович“, Сливен

71 точки - Мирай Али, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

71 точки - Антоанета Колаксъзова, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

70 точки - Дара Чакова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

70 точки - Константин Лайдов, 11 клас, Национална гимназия за сценични и екранни изкуства, Пловдив

69 точки - Карина Русева, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

69 точки - Кристияна Грозданова, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

69 точки - Теа-Мария Димова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

69 точки - Йоана Райкова, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

68 точки - Александра Китева, 11 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

68 точки - Олга Кугуенко, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

68 точки - Ванеса Богданова, 9 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

67 точки - Божидара Проданова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

67 точки - Яница Стоянова, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

66 точки - Йоана Тасева, 11 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

65 точки - Натали Грозева, 11 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров", Бургас

65 точки - Нели Чучулигова, 10 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

64 точки - Кристина Миланова, 11 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров", Бургас

64 точки - Лилия Колева, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

63 точки - Лора Касабова, НГПИ „Св. Лука“, София

61 точки - Борис Павлов, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

61 точки - Иван Михайлов, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

61 точки - Никола Станчев, НГПИ „Св. Лука“, София

61 точки - Симона Куртева, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

60 точки - Анна Илиева, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

60 точки - Филиз Юркюш, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

60 точки - Иван Иванов, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

60 точки - Стоян Челебиев, 12 клас, НУМСИ "Панчо Владигеров", Бургас

59 точки - Аделина Ефтимова, НГПИ „Св. Лука“, София

59 точки - Александрина Горанова, 9 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

59 точки - Симон Борисов, 11 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

57 точки - Мария Гълъбова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

57 точки - Преслава Рачева, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

56 точки - Боряна Рангелова, 11 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив

56 точки - Лора Матейевич, 11 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

56 точки - Радослава Чакърова, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

55 точки - Дара Трайчева, 11 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

55 точки - Елиза Стойчева, 11 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

53 - Мирослав Главчев, 11 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

52 точки - Дара Бъчварова, НГПИ „Св. Лука“, София

50 точки - Нели Пиперова, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

49 точки - Кристиана Петрова, 11 клас, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, казанлък

49 точки - Рая Любенова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

49 точки - Гергана Кандехерова, НУПИД „Академик Дечко Узунов“, Казанлък

47 точки - Мишел Цветанов, 11 клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, София

44 точки - Дара Димитрова, 10 клас, НГПИ „Св. Лука“, София

41 точки - Мила Бобоцова, 10 клас, НХГ „Цанко Лавренов“, Пловдив